Merre jártam az elmúlt években?

 

Az előző 5 évben számos alkalommal utaztam el én is nyaralni az ország különböző részeire, és néha Romániába is, de nagyon messzire nem utaztam. A nyaralásoknál mindig egy arany középutat próbálok megtalálni a szállodák árában. Nem akarok luxusszállást, de azért az alapvető kényelem legyen meg, és mondjuk a saját fürdőszoba azért alapkövetelmény. Árban meg a 15-20.000/fő/éj árat próbálom belőni, amibe azért lehetőség szerint egy reggeli már legyen benne. Az elmúlt években ezeket a helyeket látogattam meg hazánkban (és Kolozsváron) úgy, hogy ott legalább 2 napot töltöttem:

 

-        Kemencés Csárda és Szálloda, Nyíregyháza (20.000/fő/éj félpanzióval)

-        Fortuna Hotel, Miskolctapolca (17.000/fő/éj reggelivel)

-        Kálmán Panzió Szeged (15.700 ft / fő/éj, reggelivel plusz 8 Euró)

-        Vándor Vígadó Zalaegerszeg (10.000 ft/fő/éj reggelivel)

-        Clock Café Hajdúszoboszló (19.200 ft reggelivel)

-        Pensiuena Cluj Napoca (16.000/fő/éj, reggelivel plusz 3.600 forint)

-        Hotel Olimp Kolozsvár (16.000/fő/éj, reggelivel plusz 3.200 forint)

-        Péterfia Panzió Debrecen (18.600 ft/fő/éj reggelivel)

 


A szálláshelyek közül szándékosan kihagytam azokat, ahol a mostani ár (ezek természetesen a mostaniak, 2020-2021-ben nyilván minden olcsóbb volt) túllépi a 20.000-es lélektani határt.

 

A következőkben mindegyikről leírom a véleményem, és pontozom és őket négy szempont szerint, 1-5-ös skálán.

 

-        Megközelíthetőség, elhelyezkedés

-        Szoba

-        Reggeli

-        Személyzet, tulajdonos kedvessége

 

Mindegyiknél a hármas jelenti azt, hogy alapvetően rendben volt, de semmi extra, ehhez képest a 4-5 fölötte, az 1-2 alatta van.

 

Megközelíthetőség, elhelyezkedés:

 

Kemencsés csárda (2): Itt azért sajnos nagy gondok voltak az én szememben. Eleve eléggé zavaró, hogy egy nagyforgalmú út mellett van, esténként többször felébredtem az autózajra, illetve a fényekre. Ezenkívül messze van a belvárostól és még messzebb az állomástól és a pályaudvartól. Ráadásul a buszok is elég ritkán járnak (kb. 30-40 percenként arrafelé), a környéken meg nem sok minden van. Persze az is biztos, hogy aki nem tömegközlekedéssel utazik, hanem kocsival, annál ezek kevésbé lesznek problémásak, de nekem ez így nem volt egy kellemes helyzet.

 

Fortuna Hotel (4): Na, ez azért jobb. Ez is külvárosi hely, de jóval kisebb forgalommal, annak minden nyugalmával együtt, ráadásul a környéken is van több bolt és szórakozási lehetőség. Buszok itt sem járnak túl gyakran a belvárosba, de a helyi infrastruktúrával ez közel sem annyira zavart.

 

Kálmán Panzió (5): Nagyon jó az elhelyezkedése, közel van egyrészt a vasútállomáshoz, másrészt a villamosmegállóhoz is, így nagyon sokfelé el lehet menni a városon belül. Viszont mégis egy csendes környék, érdekes módon a vasút sem zavart igazán, a hangos forgalmi utak meg messze voltak tőle. Szóval nagyon jó minden.

 

Vándor Vígadó (3): Zalaegerszeg „dombos” részén található a Vígadó, éppen ebből adódóan egy eléggé nyugodt környék, kisebb-nagyobb sétákat is lehet tartani arrafelé. A másik oldalról nézve viszont a környéken kb. nincs semmi, és viszonylag ritkán járnak le a buszok a városban. Összességében csendesebb hely, mint a Kemencés Csárda, de nincs úgy infrastrukturálisan kiépítve, mint a Fortuna Hotel, ezért a pontot a kettő közé tettem.

 

Clock Café (5): Tökéletes helyen van, éppen annyira távol a belvárostól és a fürdőtől, hogy ne zavarjon a zaja, de 5 perc alatt oda lehet gyalogolni. E mellett az autóbusz-állomástól sincs messze. A vasútállomástól már kicsit távolabb van, de ha ez a két hely nincs egymás mellett, akkor az egyiktől óhatatlanul távolabb vagyunk, így ezt nem rovom fel a helynek.

 

Pensiuena Cluj Napoca (4): Olyan szempontból nem rossz, hogy bár vannak forgalmas utak mellette, pont annyival van távolabb tőlük, hogy ne legyen zavaró. Érdekes, hogy bár messze van a vasútállomástól és az autóbusz-állomástól, de van szinte közvetlen buszjárat, így ez sem zavaró. Ami viszont igen, az egy nagyon meredek emelkedő a panzióhoz, ami néha még nekem is kényelmetlen volt, egy nálam idősebb embernek meg aztán végképp az lehet. Ez azoknak, akik nem kocsival vannak, biztos nem a legjobb, én is inkább taxiztam, amikor becsekkoltam.

 

Hotel Olimp (4): Ez a két hely nagyon közel van egymáshoz, így a lehetőségek is nagyjából azonosak. Ez kicsit közelebb van a főúthoz, ami néha zajjal jár, cserébe nem kell dombot mászni. Ez a kettő kb. egál nálam.

 

Péterfia Panzió (5): Teljesen jó helyen van, közel a belváros, az állomások gyalog 15-20 perc alatt megközelíthetők, de jár a busz és a villamos a környéken, a Pláza nagyon közel van, és bár maga a hely út mellett van, a szoba, ahol laktam, már kicsit távolabb található az úttól, így nem volt semmilyen beszűrődő zaj.

 

 

Szoba:

 

Kemencés csárda (5): Nem tudom, hogyan alakult, de végül egy háromágyas szobát kaptam egyedül, így helyhiányra nem panaszkodhattam. De igazából másra sem, az ágy kényelmes volt, a szoba és a fürdő jól felszerelt, volt asztal, amire a gépemet le tudtam tenni, a Wifi is működött. Szóval tényleg semmire nem lehetett panaszom. Színeiben kicsit átlagos, de mivel nem azért megyek soha nyaralni, hogy sok időt töltsek a szobámban, ez nem zavart különösképpen.

 

Fortuna Hotel (5): Itt az egyszemélyes szobában voltam, ami nem túl nagy, de nagyon kényelmes, az ágy puha, jó érzés volt mindig lepihenni, szintén volt egy picit íróasztalom, ahol dolgozhattam, minibár is volt (nyilván nem ingyen). A fürdő is tiszta, kulturált, és bár a wifi 1-2 alkalommal rakoncátlankodott, a kádas fürdés lehetősége ezt mondjuk, hogy kompenzálta nálam.

 

Kálmán Panzió (4): Ez volt talán számomra a legegyedibb, kicsit olyan volt, mintha egy lakásba mentem volna, külön konyha, tágas nappali és fürdőszoba. Ami viszont zavart, hogy igazából nem nagyon tudtam hova leülni. Mármint ha csak olvasni akartam, akkor nem volt gond, de amikor pl. a laptoppal dolgozni, akkor eléggé fel kellett találnom magam ahhoz, hogy ezt meg tudjam oldani. Az ággyal egyébként itt sem volt baj, ahogy a fürdővel sem, a kád itt is piros pont. Szóval összességében nem rossz, de ez inkább egy családnak ajánlott, mint egy magányos utazónak.

 

Vándor Vígadó (3): Talán itt mondhatom először, hogy voltak gondjaim. Ha konkrét akarok lenni, leginkább az, hogy a kétszemélyes szoba nekem egyedül éppen csak elég volt, ha van velem valaki, akkor az alváson kívül nem tudom, mit csináltunk volna még ott. Szinte alig volt terület a két ágyon és a szekrényen kívül, arra, hogy leüljek valahova, vagy bármit csináljak, kb. esélytelen voltam. A fürdő szintén kicsit szűk, de ott nincsenek hiányosságok. Ami némiképp javít a helyzeten, hogy a folyosókon azért voltak kényelmes székek, néhány konyhai eszköz is, az szemlátomást úgy volt kialakítva, hogy ezeket a hiányosságokat kompenzálja. Összességében, ha az árát figyelembe veszem, akkor rendben volt, de azért aki sok időt akar a szállásán tölteni, ne ezt a helyet válassza!

 

Clock Café (5): Hibátlan. A legforróbb nyáron voltam ott, de a klíma tökéletes, az ágy nagyon kényelmes, a fürdő kulturált, annyi terület van, amennyi kell, a kis terasz meg külön tetszett. Kell ennél több? Szerintem nem.

 


Pensiuena Cluj Napoca (5): Nagyon rendben van ez is. Az egyszemélyes szoba nem túl tágas, de amennyi hely kell, annyi van, az ágy okés, az asztal is, itt is van egy kis terasz is. De ami igazán lenyűgözött, az a fürdőszoba. Azon mondjuk csodálkoztam, hogy a fürdő kb. kétszer akkora volt, mint a rendes szoba (gondolom régi épület, és nem tudták volna átépíteni), de ott aztán tényleg volt minden. Inkább fotóval illusztrálom.

 


Hotel Olimp (4): Összességében kényelmes. A google-n elég vegyes értékeléseket láttam a Hotel szobáiról, de ami nekem jutott, azzal nem volt gondom. Itt is a piros szín dominált, volt egy szép nagy és kényelmes ágy, egy szintén nagy asztal, igényes fürdő. Ami viszont zavart, hogy azt éreztem, hogy a fűtés talán túlságosan is melegre volt beállítva, és nem nagyon tudtam változtatni rajta. Ez okozott kis kényelmetlenséget. Amit viszont kiemelnék itt is és az előző helyen is, hogy a televízióban nagyon sok magyar csatorna is volt (ezt a többi helyen külön nem emeltem ki, hogy volt TV, de az mindenhol volt), aminek azért határon túl tud az ember örülni.

 

Péterfia Panzió (3): Elég vegyes a kép. Az ágy itt is oké volt, az asztal is, de a wifivel néha küzdöttem, hogy be tudjam kapcsolni. De ami igazán zavart, az a zuhanyzó volt. A víz hőmérsékletét egyszerűen képtelenség volt optimálisra beállítani. Amit meg még nagyon „szerettem”, hogy a szagelszívó a zuhanyfülkében (ami igazából nem is fülke volt, csak egy függönnyel elválasztott rész) volt megtalálható, így amikor az működött, szépen szívta maga felé a zuhanyfüggönyt…és felém. Nem volt kellemes, maradjunk annyiban.

 

Reggeli:

 

Kemencés csárda (5): Az elején szögezzük le: amikor én reggelizem valahol, akkor vagy meleg reggelit eszek, vagy valami húsmentes dolgot, legtöbbször édeset (szállodákban ezeket sokszor együtt). Tehát engem az, hogy 3 vagy ötféle felvágott közül lehet választani, tökéletesen hidegen hagy. Az érdekel, hogy hány fajta étel közül tudok összességében választani, tudok-e akár többfogásos reggelit enni, mi az italkínálat, milyen minőségű alapanyagokat használnak, és amit készíteni kell, az mennyire igényes. Ehhez mérten a Kemencés csárdát nagyon szerettem. Az első nap, amikor voltam mondjuk a kevés vendég miatt nem volt svédasztal, hanem az étlapról választhattam, de akkor árban is csak ezt vették figyelembe, nem a standard reggeli árat, ezzel így nincs bajom. Amikor viszont előkerült a svédasztal…hát ott volt minden, tényleg. A meleg kaják között láttam rántottát, virslit, bundás kenyeret, melegszendvicset, mindegyik nagyon ízletes. Italoknál ugyan ott voltak a márkák dobozaiban, de nem baj, ettől még sokféléből lehetett választani (ráadásul így látszódott, hogy nem is a legolcsóbb termékeket kínálják), de voltak édes ételek is, hidegtál is, müzli is. Aki ebből nem tud választani, annak tényleg nem tudom, mi a jó.

 

Fortuna Hotel (5): Szintén első osztályú minőség. Minden reggel nagyon sokféle húsból és édes dologból lehetett választani, és olyan érzésem volt, hogy ezek között van néhány, ami nem hagyományos bolti termék. Azt azért nem hiszem, hogy helyben készítették, de lehet, hogy van helyi termelő beszállítójuk, ha igen, annak nagyon örülök. Meleg ételekből a rántotta és a virsli volt standard, e mellett mindig volt két másfajta meleg étel is, többek között olyan fogások is, mint a velő, a vér vagy a lecsó, amiket én nem nagyon szoktam reggelire enni, de így, hogy ez csak egy alternatíva volt a sok közül, egyáltalán nem zavart a jelenlétük. Itt kértem egyedül félpanziót, de a vacsora is nagyon ízlett, mindig lehetett 2-3 féléből választani, volt mellé valami vega, valami desszert, szóval nincs ok a panaszra. Korábban írtam erről többet, azt itt nézhetitek meg.

 

Kálmán Panzió (3): Na, itt már több gondom volt. Leginkább az, hogy ez a hely abszolute a hideg reggeli köré épült. Abban egyébként nem volt különösebb gond, mert eléggé változatos ételeket kínált, viszont meleg kajáknál eléggé leegyszerűsítették a választás lehetőségét: egyfajta, vagy kérsz, vagy nem! Ez az egy pedig néha pedig elég megosztóra sikeredett (pl. sült kolbász, tejberizs, vagy akár itt is a lecsó). Viszont úgy, hogy itt nem volt más mellé, ez sokkal jobban zavart. E mellett nekem a hideg italok elég olcsó termékeknek tűntek. Egy 3.000 forint körüli reggeli napidíjért ennél azért nagyobb az elvárásom.

 


Vándor Vígadó (4): Az egyetlen hely, ahol nem svédasztalos reggelim volt, de összességében okés. Igazából választhattam, hogy omlett (sajt-sonka-kolbász-gomba, akár vegyesen is a feltét), virsli, bundás kenyér vagy hidegtál. Utóbbin kívül az összeset próbáltam, az omlett kifejezetten jó, a bundás kenyér is ízletes (külön örültem neki, mint opciónak, mert elég kevés helyen kínáltak, pedig klasszikus reggeli étel), a virsli meg virsli J. Mellé kérhettem menza teát vagy valami üdítőt, mindig teát kértem, de nagyon ízlett. Az a fajta változatosság nincs meg, ami a svédasztalnál, hogyha valaki enne valami sósat meg édeset is, akkor megteheti, és ugyanez igaz a hideg és meleg italokra, hogy választani kellett közülük. Ugyanakkor azért ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy ez a hely tényleg nem ugyanaz az árkategória, mint a többi. Ha ezt szem előtt tartom, akkor a kapott reggeli egyáltalán nem rossz.

 

Clock Café (4): A választék itt is nagyon-nagyon jó. Amit kiemelnék, hogy nagyon sokféle gyümölcs és joghurt színesítette a repertoárt, de itt is volt minden nap 3 meleg étel. Ezekből úgy láttam, a rántotta állandó, a másik kettős változó, én láttam, sült kolbászt, bacont, virslit és főtt sonkát is. És amit kóstoltam, azt jól is készítették. Viszont van valami, ami mellett nem tudok elmenni: összesen egy pohár tea vagy gyümölcslé volt ingyenes, a többiért fizetni kellett. Ezt személy szerint elég nagy sóherségnek tartom. Az összes többi hely közül csak a Vándor Vígadóban nem volt korlátlan italfogyasztás, de egyrészt az kb. fele ennyibe került, másrészt az a menza tea, amit kaptam akkora adag volt, hogy az kizárt, hogy egy reggelihez nem elég. Itt megint azt mondom: ha már egy 3.000 forint körüli pénzt elkérünk egy napi reggeliért, akkor ez számomra elfogadhatatlan. Kár, mert amúgy minden más tökéletes, bízom benne, hogy ezen fognak majd változtatni.

 

Pensiuena Cluj Napoca (2): Na, ez merítette ki nálam a sok hűhó semmiért kategóriát. Látszólag egy nagyon változatos kajasor volt ott. De semmi, amit a sarki LIDL-ben ne tudtam volna megvenni. És ami ebben a legjobban zavar, az a pékáruk. Nem az aznapi friss termékeket kaptuk, hanem az előre becsomagolt hamburgerzsemlék-, illetve kiflik voltak az asztalon, aminek az élményfaktora meg sem közelíti az aznapi árukét. Meleg kajákból csak főtt tojás volt (nem is értem, miért csak így készítik el a tojást), illetve virsli, de abból is egy erősen alsópolcos kategória. Sőt, az egyik nap olyan rossz színe és íze volt, hogy azt hiába vettem ki, meg sem tudtam enni. Melegszendvicset, ha akartunk készíthettünk magunknak egy szendvicssütővel, de ezt is kicsit nívótlannak éreztem. A hideg italokat meg még a Pet-palackokban hagyták, amiből kiderült, hogy ez is a legolcsóbb termékek egyike. A joghurtfélék pedig volt, amikor elfogytak, mire odaértem, pedig volt még 1.5 óra a reggeli időtartamából hátra. Sok mindent felpakoltak a büféasztalra, de itt jobban örültem volna a kevesebbnek, jobb minőségben.

 

Hotel Olimp (4): Röviden itt két problémám volt: egyik nap a tojás elég hidegnek tűnt, illetve 1-2 pékárut itt sem éreztem frissnek. Cserébe egy nagyon változatos és ízletes büféasztalról válogathattam, jobb minőségű alapanyagokból, szóval összességében itt azért nem volt gond.

 


Péterfia Panzió (4): Alapvetően oké, hideg kaják, gyümölcslevek, rántotta, virsli. Az édes vonal volt kissé szegényes, mert a lekvár-nutella kettős mellett egyfajta bolti keksz volt még. De a meleg ételek jól készültek. Nem annyira változatos, mint az a kettő hely, ahol maximum pontot adtam, de a szintet bőven megüti.

 

Személyzet:

 

Kemencés csárda (3): Igazából semleges. Köszöntek, amikor arra jártam, amikor ott ettem, kedves volt a kiszolgálás, de amúgy semmi extra.

 

Fortuna Hotel (5): Itt viszont kifejezetten kedves volt a tulajdonos/üzletvezető, meg úgy mindenki, akivel beszélgettem. Már az utazásom előtt is hasznos tanácsokkal láttak el, hogy mit érdemes megnéznem a városban, milyen bérleteket és más „turistacsomagokat” lehet vásárolni, benn is mindig megkérdezték, hogy hogy vagyok, amikor egy nap pedig lekéstem a vacsorát, akkor félretettek nekem annyit, amennyivel jól lehet lakni. Pontosabban annyi, amennyivel 3 ember is jól lakna, de na, biztosra mentek :). Soha rosszabbat!

 

Kálmán Panzió (3): Igazából nem nagyon vettük észre egymást az érkezést és távozást leszámítva…

 

Vándor vígadó (5): A kedvesség és a segítőkészség nem ár kérdése, így megfogadtam, hogy itt nem leszek tekintettel arra, hogy ez a hely a legolcsóbb. De szerencsére nem is kellett. A tulajdonossal szinte mindig váltottunk pár szót, amikor találkoztunk (mivel a reggelinél ő vette fel a rendelést, ez gyakorlatilag mindennapos volt), kérdezte, hogy hogy vagyok, mi a napi program, adott tanácsot, hogy hova érdemes menni. Igazi vendéglátós a szó pozitív értelmében.

 

Clock Café (4): Nekem picit nyersnek tűnt a tulajdonos/üzletvezető stílusa. De ezt leszámítva minden okés volt, és engedtek nekem korábbi reggelit, amikor ment a vonatom, ami azért egy kedves gesztus.

 

Pensiuena Cluj Napoca (3): Itt gyakorlatilag megoldották a személyzet nélküli szállás lehetőségét. Kóddal belépni, kimenni, utalással fizetni, tehát csak a reggelinél volt valaki, de ő is inkább felügyelőnek tűnt :). Ki mit szeret, nekem ez nem a kedvencem, de be kell vallani, hogy praktikus.

 

Hotel Olimp (4): gyakorlatilag ugyanez a szisztéma, viszont a reggelinél – ami egy kávézóban volt, tehát állandó személyzettel rendelkezett – készségesen választoltak a kérdéseimre, kedvesek voltak, szóval az előző helynél azért mindenképpen magasabb pont jár.

 

Péterfia Panzió (3): Mindig volt ott valaki ügyeletben, aki tisztelettudó volt, de igazából ennyi, nem nagyon tudnék semmit kiemelni pozitív vagy negatív oldalon.

 

Ha sorrendbe tesszük, ezek az értékek jöttek ki:

 

Fortuna Hotel – 19 pont

Clock Café – 18 pont

Hotel Olimp – 16 pont

Kemencés Csárda – 15 pont

Kálmán Panzió – 15 pont

Vándor Vígadó – 15 pont

Péterfia Panzió – 15 pont

Pensiuena Cluj Napoca – 14 pont

 

Látható, hogy két hely emelkedett ki nálam, de összességében egyik sem volt vállalhatatlan, ráadásul a „középmezőnyben” minden hely más szempontból volt kiemelkedő és másból kicsit gyengébb. Így annak megfelelően, hogy kinek mik a fontos szempontok, el tudja dönteni, hogy elmennétek-e valamelyik helyre ezek közül.

Ha szeretnél értesülni az új cikkekről, csatlakozz a blog facebook-oldalához: https://www.facebook.com/velemenyes/

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

10 olyan lapozgatós könyv, ami sokkal jobb lett, mint amire az alaptörténete után vártam

A 10 kedvenc magyar szerzős lapozgatós könyvem

Gondolataim a Horror-Cirkuszról