Ukrán ízek? – Mischenko Étterem
A mindmegette.hu is meghirdette
idén június első felében az Étterem-heteit, ami a Dining Cityhez hasonló.
Meghatározott éttermek fix áron, 3 fogásos menükínálattal várják a vendégeit
6.900, 8.900 és 10.900 forint összegben (illetve láttam 1-2 speciális,
drágábbat, de ezek annyira nem foglalkoztatnak). Ami érdekesnek tűnt, az egy
ukrán étterem, a Mischenko. Bár nem ismerem az ukrán konyhát, kíváncsi voltam,
hogy ez mennyire lesz különleges és az ízlésemnek megfelelő. Az árkategóriája
ennek is a középső, vagyis 8.900 forint volt. A lehetséges előételek közül a
tonhaltartárt, főételekből a sertés saslikot, desszertből a csokoládé fondant
választottam. Az értékelésem ugyanaz lesz, mint a Dining Citynél, az előételt
és a desszertet 1-5 pontig, a főételt 1-10 pontig értékelem, és a végső számot
elosztom kettővel, majd páratlan esetén kerekítek valamerre. Lássuk, mi jutott
nekem!
Előétel:
Ahogy említettem, az élőétel egy
tonhaltatár volt, tölcsérben tálalva, szépen, esztétikusan. A tatár tetején
pedig egy kis narancsos zselé volt. A tonhaltatár intenzív ízű, de nekem picit
naturális volt, ami persze a tatárra általában jellemző, de kicsit többféle
íznek jobban örültem volna. A narancsos zselé egyébként nagyon ízlett, és remek
kiegészítő volt, arányaiban viszont keveselltem a tatár mennyiségéhez képest. A
tölcsér kellemes, roppanós, de nekem mondjuk a fekete szezám ilyen mennyiségben
nem hiányzott volna róla. Összességében ez az ízvilág azért nem igazán az
enyém. Ugyanakkor mindig mondom, hogy ezeknél az étterem-heteknél az a célom,
hogy különleges fogásokat kóstoljak. Ez pedig vitán felül az volt.
Értékelésem: 4/5
Főétel:
A főétel fő eleme a sértés saslik
volt, amely tetejére hagymát tettek. Mellé krumpli dukált…tetején egy kis sült
hagymával. Az étel e mellett káposztasalátát tartalmazott – hagymásat – illetve
barbecue szószt is, benne újhagyma zöldjével. Komolyan elgondolkodtam azon,
hogy a konyhára sok hagymát rendeltek? Mert értem én, hogy van, aki szereti, de
ha minden egyes elemen ott van, akkor azért nem biztos, hogy annyira kívánják.
Igazából az egyik elemnél volt
nekem csak zavaró a hagyma, ez pedig a burgonya. A krumplikorongok eleve picit
olajosak maradtak, én jobb szeretem ennél az ennél ropogósabb sült krumplit, de
azzal, hogy a tetejére tettek egy éppen csak átsült hagymát, aminek a leve is
ráfolyt, annak nem maradt túl sok élvezeti értéke.
Szerencsére a többi összetevővel
nem volt gondom. A hús kifejezetten ízletes, a sütésén az élő tüzet is éreztem,
ha tényleg ez történt, akkor le vagyok nyűgözve. A hús alatt láttam, hogy egy
kis tortilla-lapot is tettek oda, amit szintén megkóstoltam, ez is ízlett. Az azon
lévő hagyma meg friss állapotában került rá, így jobban is tetszett. A
káposztasaláta is ízletes, kicsit savanykásra fűszerezve, amit a hagyma itt
kompenzál. A Barbeque szósz inkább ízre az ajvárra emlékeztetett, de ehhez az
ételhez ez tökéletesen működött.
Összességében, ha eltekintek a
hagyma mennyiségétől, akkor azt láttam, hogy ezen a tányéron van hús, van
krumpli, van saláta, van tortilla, van mártás, van hagyma. Ebben az ételben van
munka és van igyekezet. És vannak ízek. Emiatt nem fogok panaszkodni.
Értékelésem: 9/10
Desszert:
A desszert egy csokoládé fondant
volt. Itt sem spóroltak az összetevőkkel: volt a süti, a vaníliafagyi, egy kis
gyümölcsmártás, friss gyümölcsből áfonya és eper, valamint egy kis
pisztáciamorzsa.
És ízében is azt kell, hogy
mondjam, hogy ez mennyei. A legjobb elem maga a sütemény volt, kettévágva
szerencsére folyt belőle a csokoládé, nagyon ízletes, krémes, lehengerlő. A
többi összetevőben kevesebb volt talán a munka, de minden egyben van benne. Az
elemek között van édes, savanykás, hideg, meleg, harapható, krémes. És tényleg
minden klappolt. Ehhez nincs mit hozzáfűzni.
Értékelésem: 5/5
Összességében ez 18 pont, úgyhogy
nincs kerekítési feladat, minden egyértelmű. Bár a pontok is ezt mutatják,
nagyon elégedetten távoztam. Voltak apró hibák, néha a szerviz is picit lassú
volt (bár igazából csak a desszertnél, a többinél nem kellett sokat várni), de
az étel íze mellett a személyzet is kedves, a végén meg is kérdezte a pincér,
hogy elég volt-e a „menüétel”. De mennyiségben is minden oké, a desszertből
tudtam volna még enni, de nem azért, mert kevés volt, hanem mert eszméletlenül
jó. Ebben az évben egyértelműen ez a legjobb Étterem-hetes fogás, amit
kóstoltam.
Értékelésem: 9/10
Bővebben a helyről: https://www.mischenkokitchen.com/hu
Ha szeretnél értesülni az új
cikkekről, csatlakozz a blog facebook-oldalához:
https://www.facebook.com/velemenyes/



Megjegyzések
Megjegyzés küldése