Ukrán ízek? – Mischenko Étterem

 

A mindmegette.hu is meghirdette idén június első felében az Étterem-heteit, ami a Dining Cityhez hasonló. Meghatározott éttermek fix áron, 3 fogásos menükínálattal várják a vendégeit 6.900, 8.900 és 10.900 forint összegben (illetve láttam 1-2 speciális, drágábbat, de ezek annyira nem foglalkoztatnak). Ami érdekesnek tűnt, az egy ukrán étterem, a Mischenko. Bár nem ismerem az ukrán konyhát, kíváncsi voltam, hogy ez mennyire lesz különleges és az ízlésemnek megfelelő. Az árkategóriája ennek is a középső, vagyis 8.900 forint volt. A lehetséges előételek közül a tonhaltartárt, főételekből a sertés saslikot, desszertből a csokoládé fondant választottam. Az értékelésem ugyanaz lesz, mint a Dining Citynél, az előételt és a desszertet 1-5 pontig, a főételt 1-10 pontig értékelem, és a végső számot elosztom kettővel, majd páratlan esetén kerekítek valamerre. Lássuk, mi jutott nekem!

 

Előétel:

 

Ahogy említettem, az élőétel egy tonhaltatár volt, tölcsérben tálalva, szépen, esztétikusan. A tatár tetején pedig egy kis narancsos zselé volt. A tonhaltatár intenzív ízű, de nekem picit naturális volt, ami persze a tatárra általában jellemző, de kicsit többféle íznek jobban örültem volna. A narancsos zselé egyébként nagyon ízlett, és remek kiegészítő volt, arányaiban viszont keveselltem a tatár mennyiségéhez képest. A tölcsér kellemes, roppanós, de nekem mondjuk a fekete szezám ilyen mennyiségben nem hiányzott volna róla. Összességében ez az ízvilág azért nem igazán az enyém. Ugyanakkor mindig mondom, hogy ezeknél az étterem-heteknél az a célom, hogy különleges fogásokat kóstoljak. Ez pedig vitán felül az volt.

Értékelésem: 4/5

 


Főétel:

 

A főétel fő eleme a sértés saslik volt, amely tetejére hagymát tettek. Mellé krumpli dukált…tetején egy kis sült hagymával. Az étel e mellett káposztasalátát tartalmazott – hagymásat – illetve barbecue szószt is, benne újhagyma zöldjével. Komolyan elgondolkodtam azon, hogy a konyhára sok hagymát rendeltek? Mert értem én, hogy van, aki szereti, de ha minden egyes elemen ott van, akkor azért nem biztos, hogy annyira kívánják.

Igazából az egyik elemnél volt nekem csak zavaró a hagyma, ez pedig a burgonya. A krumplikorongok eleve picit olajosak maradtak, én jobb szeretem ennél az ennél ropogósabb sült krumplit, de azzal, hogy a tetejére tettek egy éppen csak átsült hagymát, aminek a leve is ráfolyt, annak nem maradt túl sok élvezeti értéke.

Szerencsére a többi összetevővel nem volt gondom. A hús kifejezetten ízletes, a sütésén az élő tüzet is éreztem, ha tényleg ez történt, akkor le vagyok nyűgözve. A hús alatt láttam, hogy egy kis tortilla-lapot is tettek oda, amit szintén megkóstoltam, ez is ízlett. Az azon lévő hagyma meg friss állapotában került rá, így jobban is tetszett. A káposztasaláta is ízletes, kicsit savanykásra fűszerezve, amit a hagyma itt kompenzál. A Barbeque szósz inkább ízre az ajvárra emlékeztetett, de ehhez az ételhez ez tökéletesen működött.

Összességében, ha eltekintek a hagyma mennyiségétől, akkor azt láttam, hogy ezen a tányéron van hús, van krumpli, van saláta, van tortilla, van mártás, van hagyma. Ebben az ételben van munka és van igyekezet. És vannak ízek. Emiatt nem fogok panaszkodni.

Értékelésem: 9/10

 


Desszert:

 

A desszert egy csokoládé fondant volt. Itt sem spóroltak az összetevőkkel: volt a süti, a vaníliafagyi, egy kis gyümölcsmártás, friss gyümölcsből áfonya és eper, valamint egy kis pisztáciamorzsa.

És ízében is azt kell, hogy mondjam, hogy ez mennyei. A legjobb elem maga a sütemény volt, kettévágva szerencsére folyt belőle a csokoládé, nagyon ízletes, krémes, lehengerlő. A többi összetevőben kevesebb volt talán a munka, de minden egyben van benne. Az elemek között van édes, savanykás, hideg, meleg, harapható, krémes. És tényleg minden klappolt. Ehhez nincs mit hozzáfűzni.

Értékelésem: 5/5

 


Összességében ez 18 pont, úgyhogy nincs kerekítési feladat, minden egyértelmű. Bár a pontok is ezt mutatják, nagyon elégedetten távoztam. Voltak apró hibák, néha a szerviz is picit lassú volt (bár igazából csak a desszertnél, a többinél nem kellett sokat várni), de az étel íze mellett a személyzet is kedves, a végén meg is kérdezte a pincér, hogy elég volt-e a „menüétel”. De mennyiségben is minden oké, a desszertből tudtam volna még enni, de nem azért, mert kevés volt, hanem mert eszméletlenül jó. Ebben az évben egyértelműen ez a legjobb Étterem-hetes fogás, amit kóstoltam.

 

Értékelésem: 9/10

Bővebben a helyről: https://www.mischenkokitchen.com/hu

Ha szeretnél értesülni az új cikkekről, csatlakozz a blog facebook-oldalához: https://www.facebook.com/velemenyes/

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

10 olyan lapozgatós könyv, ami sokkal jobb lett, mint amire az alaptörténete után vártam

A 10 általam legkevésbé kedvelt KJK könyv

Vissza a múltamba 47. – Vihar és Vágy